خانه > خبر, عکس > آیا دجال متولد شده است؟

آیا دجال متولد شده است؟

درحالی که چندی پیش به نقل از یکی از دانشمندان دینی کشور خبر باقی ماندن «فقط 5 نشانه ظهور» منتشر شد خبر تولد نوزادی عجیب الخلقه اسرائیل را فراگرفته است . به گزارش البرز برخی منابع صهیونیستی با انتشار تصاویری از این کودک عجیب الخلقه از وی بعنوان اصلی ترین علامت آخر الزمان یاد میکنند. منتشر کنندگان خبر مذکور با معرفی نوزاد مذکور بعنوان یک نوزادیهودی وی را با دجال که در کتب دینی ادیان بزرگ اسلام ،مسیحیت و یهود ازوی بعنوان فتنه گر آخرالزمان یاد شده ،مقایسه می کنند.

این منابع  با طرح این سوال که آیا این نوزاد که اکنون با مرگ دست و پنجه نرم میکند همان دجال فتنه گر است؟ ادامه میدهند: دجال پس از رشد و تکامل جسمی مدعی خدایی شده و فتنه گری در جهان را آغاز خواهد کرد .

انتشار خبرمذکور بصورت گسترده ازسرزمینهای اشغالی آغاز و تاکنون بسیاری از کشورهای جهان را دربرگرفته است .

این درحالیست که خبرنگار البرز درپیگیریهای خود به سرنخ هایی برای استفاده ابزاری از این نوزاد ناقص الخلقه دست یافته است .

این پیگیریها حاکیست نوزاد مذکور چندی پیش در چین و ازیک پدر و مادر اهل این کشور بطور ناقص متولد شد.

تولد این کودک منجر به بروز ترس درمیان این خانواده چینی میگرددتااینکه با پیشنهاد قابل توجهی ازسوی یک صهیونیست مواجه میشوند.

این یهودی با پیشنهاد کلانی اقدام به خرید نوزاد مذکور و انتقال وی به اسرائیل مینماید.
کودکی که هم اکنون در برزخ مرگ و زندگی دست وپنجه نرم میکند به ابزاری برای تحقق آرمانهای صهیونیست مبدل شده است.

تولد

باتوجه به اعلام تولد دجال درمیان قوم یهود در احادیث شیعی و انتشارگسترده خبر مذکور این امکان برای  رژیم صهیونیستی فراهم میشود تا ضمن تثبیت عقاید دینی یهود صهیونیست بر یهودی بودن اراضی فلسطینیان تاکید نمایند.

دجال در عقاید شیعه :

براساس برخی روایات شیعی پیش از ظهور آخرین منجی عالم علائمی طبیعی و غیر طبیعی درجهان رخ خواهد داد که به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم بندی شده است .
براساس این روایت علائم فرعی داری تعدد است وهمگی آنها پیش از ظهور باید اتفاق بیفتد ولی تنها بروز یکی از علائم اصلی یا حتمی برای اعلام نزدیکی ظهور منجی کفایت میکند.
علائم حتمی برای ظهور :

1.    خروج سفیانی وخسف بیدا : در روایتی از امام علی بن الحسین(ع) مرویست که قیام حضرت قائم حتمی و امر سفیانی نیز حتمی است و تازمانی که سفیانی نیاید حضرت قیام نخواهد کرد.

2.    خروج یمانی: امام صادق(ع) دراین باره میفرمایند: سه کس در یک سال و در یک روز قیام میکنند؛ خراسانی و سفیانی و یمانی و در بین این سه پرچم بهترین پرچمها از یمانی است: زیرا پرچمی است که به حق دعوت میکند.

3.    صیحه آسمانی: ندایی که ازآسمان شنیده میشود و عالمیان همگی این صدا را خواهند شنید ازجمله علائم حتمی شمرده میشود .امام باقر در روایتی از این نشانه ظهور چنین بیان میفرمایند: صدایی از آسمان شنیده میشود که حق با او (امیر المومنین) و پیروان اوست. در این هنگام قائم ما خروج خواهد کرد.

4.    قتل نفس زکیه: قتل نفس زکیه نیز از علائم قطعی ظهور شمرده میشود و براساس روایتی از نبی گرامی اسلام(ص) در شرح علائم ظهور اینگونه نقل میشود که : مهدی ظهور نمیکند تا اینکه نفس زکیه کشته شود.

5.    ظهور دجال : براساس همین روایات دجال بعنوان فردی با یک چشم که از گودی معمول زیرچشم برخوردار نبوده و چشم سمت چپش روی پیشانی اش قرارگرفته و دارای شمایل ترسناکی است و…نام برده شده است .

براساس روایات مختلف چهره دجال ناقص ، کور و یک چشمی که و ‏از اصل خلقت یک چشم ندارد به طورى كه ‏گودى حدقه‏اش نیست و ادعای خدائی میکند ،چشم چپش در وسط پیشانی او قرار دارد،متولد شده در میان قوم یهود ازجمله ترسیم شده است.

در بیان دیگر مشخصات ظاهری دجال میخوانیم : مردی چاق و سرخ روی است ( در برخی منابع ذکر شده است که لحاظ بزرگی هیکل هیچ انسانی از ابتدای خلقت مانند او وجود نداشته است ) ،موهایش مجعد است،پایش لنگ است، دارای قدرتهای فوق بشری و جادوئی است به نحوی که تصور میشود مرده را زنده میکند و در قحطی مردم را طعام میدهد.

هفتاد هزار ترک ، یهود ، زنا زاده ، خواننده ، نوازنده ، بادیه نشین و زن از او پیروی می کنند به هرخرابه ای برسد می گوید گنج هایت را آشکار کن پس آنچه گنج دارد آشکارمی شود.
طول حکومتش چهل روز است و در این مدت همه را به کفر میکشد

برای نجات از شرش حفظ نمودن سوره کهف قبل از خروجش و در صورت رویت وی خواندن سوره حمد و خانه نشینی و توکل بر خدا توصیه شده است

اما تاکنون برسراین مطلب که آیا دجال یک انسان است یا تعبیری از یک رویداد یا ابزار است تردید وجود داشته است .ازهمین رو دلار آمریکا،تلویزیون ،ماهواره و..ازجمله تعابیری است که از دجال در زمان کنونی نام برده میشود.

اما انتشار خبرتولد این کودک که همزمان ،موضوع درشرف مرگ بودنش نیز درحال نشر است » انسان » بودن دجال را میتواند تقویت نماید.

 

 

Advertisements
 1. محمدرضا ح.
  2009/11/24 در 1:54 ب.ظ.

  چه میکنه این فوتوشاپ ….:)))))))

 2. herman
  2009/11/24 در 2:28 ب.ظ.

  برو خودتو مسخره کن
  عکس ساختگیه
  خر خودتی
  ماهواره و تلویزیون دجال نیست ,دجال تو ی دروغگویی

 3. karen
  2009/11/24 در 3:43 ب.ظ.

  خييييييلي خنديديم . بابا برو جمع كن كاسه كوزتو . چرا جفنگ ميگي مردك شارلاتان !؟

 4. مچ گير
  2009/11/24 در 4:06 ب.ظ.

  به يزدان اگر خرد داشتيم كجا اين روزگار بد داشتيم

 5. Don Giuseppe
  2009/11/24 در 4:44 ب.ظ.

  فوتوشاپ چیه بی سواد ها ؟ کافیه یه ذره از search اطلاع داشته باشین تا همچین حرفی نزنین

  خدا میدونه دجال کیه ، چیه و کجاست ، شما هم از روی باد شکم تمسخر نفرمایید لطفا ، خدا رو چه دیدی شاید همین بچه ناقص الخلقه دجال بود

 6. حمید
  2009/11/24 در 6:20 ب.ظ.

  پس نوازنده ها هم پیروانشن!؟
  تا شما احمق ها هستید حضرت مهدی بیاد چیکار کنه؟
  دلم برای امامم می سوزه…

 7. mhd
  2009/11/24 در 9:59 ب.ظ.

  ین خدایی که میگین ماشینش چیه؟؟
  دختر دیگه؟؟
  خبر ندارینقصد ازدوج داره یا نه؟؟؟

 8. من نه منم
  2009/11/24 در 11:01 ب.ظ.

  خیلی جالبه
  ولی تو کشور ما کی به این چیزا اهمیت میده . همشون که نه اما بیشترشون میگن خرافاته
  اما نمیدونن تا خرافات نباشه واقعیت پدید نمیاد.
  امیدوارم موفق و موید باشید.
  ……….بای……….

 9. محمد
  2009/11/25 در 3:38 ب.ظ.

  ازشما بعید بود روی این نخرافات وقت خودتون وبقیه رو هدربدید روزانه دردنیا خیلی ازاین کودکان ناقص متولد میشه ولی برای خودت دروغ نگم اخوندی هستی

 10. MeHDi
  2009/11/25 در 7:40 ب.ظ.

  دشمن شماره یک امام زمان خودتی
  دجال خود تو و امثال تو هستن
  فقط هفتاد میلیون ایرانی پشت سر امام زمانه و دجال کیلویی چند اصلن دجال خر کیه ها؟

 11. 2009/11/25 در 9:27 ب.ظ.

  جهان داره به سمت قدرت طلبی فردی پیش میره و شما دارید از تبعیت مردم از یک نفر به نام دجال اون هم در عصر فضا حرف می زنید؟

 12. 180
  2009/11/25 در 9:30 ب.ظ.

  اون دجال در چین متولد شده بعد یک یهودی اون خریده، برد نمی دانم کجا برد بعدن می برند، به اصفهان، من فکر می کنم اون کدک مدتهاست بزرگ شده، الان میاد و….

  دعا کنید امام زمان ظهور کند

 13. امین
  2009/11/25 در 11:38 ب.ظ.

  صاحب این بلاگ فقط یه خبر رو پخش کرده
  حالا چرا شماها انقدر مزخرفات گفتین و گفتین فتوشاپه و غیره رو من نمیدونم!

  دستت درد نکنه

 14. pesarebaleg
  2009/11/26 در 8:56 ب.ظ.

  هنوز خیلی زوده خیلی خیلی

 15. amin
  2009/11/27 در 1:26 ق.ظ.

  این چیینی های متقلب مدل تقلبی دجالو درست کردن.رو پیشونیشو بخونین نوشته made in china

 16. masoud
  2009/11/27 در 3:29 ب.ظ.

  درود بر همه شما
  انسان داراي گوهري است به نام عقل كه با داشتن ان نيازي به كمك وراهنمايي هيچكس ندارد
  چرا انسانهاازاين نعمت بي همتا استفاده نميكنند؟ چرا هنوز هم به دنبال خرافات وموهومات
  هستند؟ چرا به ارزش ذاتي خود پي نبرده و اينطور بي خردانه پايبند افسانه هاي كهنه و
  بي محتوا گذشته اند؟
  چرا چرا چرا ؟‌‌؟؟

 17. kherad
  2009/11/27 در 4:07 ب.ظ.

  مدت زیادی تا پایان سال 2009 و آغاز 2010 نمونده ، دنیا داره در علم و فن آوری میتازه و افرادی مثل تو ، ابلهانه توی مرداب خرافه غرق شدین!!

  به یزدان که گر ما خرد داشتیم
  کجا این سرانجام بد داشتیم…

 18. 2009/11/28 در 1:00 ب.ظ.

  سلام دوستان عزیزم
  می خوام چند دقیقه ی ازوقت مبارک شما را بگیرم حتما اخرش یک نظر بدین ممنون می شم
  شخصی که گفت دروغ دجال می خوام عرض کنم وجود دارد وبا تاکید زیادشده درقران واحادیث پیامبر امده ای الان دجال های وجود داره اما ما نمیدونیم کدامشون هست یا نه اون بچه ی که مشاهده کردید واقعی هستش شبکه یzdfنشان داداز کجا معلوم هست که خودش نباشه ازکجا معلوم حرف شما درسته باید همه چیز طوری به پایان برسه خدا خواسته شاید باشه وباید اون چهل روز طی کنه امام مهدی ظهور کنه خدا محافظت می کنه از ایشون (دجال) باید همه چیز طبق دستور خدا حرکت کند همه چیز تغییر می کند تمام زیست به سوی عقب بر می گردد توی برنامه های علمی ودینی اگر با دلتان بسازه می فهمید راست هست یا نه دجال می تونیم خیلی چیزا بگیم حتی وب کم(دجال) واینترنت خر دجال معرفی کرد الان دجال ها خیلی زیادشده اند اگر با چشم باز وحقیقی ببینی می تونید قضاوت کنید روی حرف من درکل اگر مهدی می خواهید باید با دل به خواهیدش دلش بدست بیارین به خدا اقا مهدی خیلی مظلوم هستش چون تو این 5میلیارد جمعیت 314یار وفا دار نداره خیلی هست ای جوونا زمان ظهور اقا خیلی نیست اگر خودمون به خواهیم کافی دعا از درونمون از تمام وجود دلهایمون بکنیم کسی نمیدونه کی ظهور می کنه اما می تونیم با کار درست با مقابله با گناه ظهورش زود تراز موعود برسونیم
  ای دوستان عزیزم نصحیت خودم دوست ندارم بهم بکنند اما این رو از من داشته باشید اگر مهدی می خواهید از دار این دنیا هیچ چیزی نخواهید دنبال لذت گناههنش خیلی لذت می ده نرین دنبال حیض گری دنبال شهوت نکنید ای پسرا خودم هستم دنبال ناموس مردم نگردید غیرت کجا رفته تورا خدا تورا علی اصغر امام حسین از هرز گری دست بکشید دنبال این نباشید خودتون به شکل خانم ها بکنید دست بکشید چرا اقا روژلب می زنی چرا زیر ابرو بر می دارید
  مو اشکالی نداره چرب کنید بلند کنید ولی از این کار های که عفت مردونگی را زیر سوال می بره دست بکشید شیک بیا بیرون نه این قدر زشت بیاید خودم این طور هستم (بدون زیر ابرو) به خدا تو این مراسم عزاداری ها درمساجد چرا این قدر زشت میاید حداقل حرمت اون شب را داشته باشید ای دختران که واقعا عفت خودتون زیر سوال بردید عفت وشخصیت یک زن براین که خود را از چشم نامحرم ها پنهان کند تا مردان هوس باز وحیض چشمنشون از اتش شود با پوشش کامل شما چرا توی عزاداری ها این طور میاید چرا به خاطر چیز کوچکی خود را می فروشیدچرا دست تنگ می شید خود فروشی می کنید اگر حضرت فاطمه قبول دارید ابروی ایشون را نبریدبا این کاراتون چون زنان عرب های کثیف تو هین به فاطمه نکنند توی مکه به خاطر کثیف کاری شما این کار می کنند وای وای وای وای وای وای برما که داریم ظهور مهدی را به عقب می بریم چرا قبرستون هاپر از جوونا شده است نفرین حضرت فاطمه هست چون موقع تاسوعا اقا با خانم تو خونه ….یا دنبا خوشی هستن وای وای وای بازم بگم خانم چرا با چشم هایتون هرز گری می کنید وای وای برپدرمادران وای بر برادران و ای برشوهرا وای برا ما باز بگم به خدا مهدی با چنین کارای ما نمیاد به خدا ما چه طور پاک افریده شدیم اما وای وای وای وای حالم از خودم بهم می خوره چه طور حرکت کردم چون خدا موقع اینکه ادم وحوا خلق کرد ساخت به خودش افرین گفت اما چه راحت گول حرف شیطان خوردن ولی خیلی افرید پاک رفتن حرکتشون وبه پایان رساندن درکل دنبال پارتی های شبانه رفتن ودنبال هرز گری رفتن وگناه یعنی هیچی وپوچی ودوری فراق مهدی

  شرمنده این چنین حرف زدم معذرت می خوام وقت مبارک شما گرفتم اما حقیقت خودمونه نمیشه انکار کرد وهمیشه تلخ هست اگر تونستید نظر بدین دراین نظرات وامتیاز بدین

 19. سرجوخه
  2009/12/01 در 4:03 ق.ظ.

  به حق چيزاي نديده و نشنيده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ebi
   2010/01/10 در 10:23 ب.ظ.

   امام جعفرصادق فرموده هرکس ازخدابترسدهمه ازاومیترسند(منظورازردن او)
   پس بهترست ازمسیراصلی که عشق به اوست دورنشویم

 20. 2009/12/01 در 3:55 ب.ظ.

  سرجوخه :
  به حق چيزاي نديده و نشنيده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  00امتیاز بدهید

  PDRTJS_settings_824885_comm_2459 = {
  «id» : «824885»,
  «unique_id» : «wp-comment-2459»,
  «title» : «%D8%A8%D9%87+%D8%AD%D9%82+%DA%86%D9%8A%D8%B2%D8%A7%D9%8A+%D9%86%D8%AF%D9%8A%D8%AF%D9%87+%D9%88+%D9%86%D8%B4%D9%86%D9%8A%D8%AF%D9%87%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21…»,
  «item_id» : «_comm_2459»,
  «permalink» : «http%3A%2F%2Fsenoghteh.wordpress.com%2F2009%2F11%2F24%2Fdojjal%2F%23comment-2459»
  }

 21. زینت
  2009/12/01 در 3:56 ب.ظ.

  من فکر می کنم که چیزی به ظهور حضرت نمانده حالا هر چه بقیه بگن مهم نیست مهم اینکه بالاخره آن حضرت ظهور میکنه بجای اینکه به فکر بحثهای نامربوط باشیم به فکر این باشیم اگر امام زمان ظهور کردند چند نفر ما شایستگی همراهی با ایشون را دارند اصلا فکر می کنید آیا ما وجود داریم یا نه من که فکر نمی کنم این خود ما هستیم که خودمون را بازی می دهیم و اون ما را بازیگر خوبی قرار داده اگر بدانیم برای ما چی نوشته و ا زما چی می خواد

 22. 2009/12/04 در 11:20 ق.ظ.

  شعر زیر از فردوسی مصداق آنچه است که امروز در این سرزمین می گذرد روزگاریست که مشتی رمال خرمهره دار جای صاحبان علم و دانش را تنگ کرده اند

  نهان گشت آئین فرزانگان پراکنده شد نام دیوانگان
  هنر خوار شد جادوئی ارجمند نهان راستی , آشکارا گزند

 23. mahdi
  2009/12/04 در 10:07 ب.ظ.

  در دنیایی که سران جزء بی سران و بی سران جزء سران شده اند همه چیز امکان داره.ولی خدا کنه موقعی که آقا ظهور میکنه بتونیم حق رو از باطل تشخیص بدیم وحداقل جزء کافرا نباشیم. حالا دجال هر چی یا هر کی میخواد باشه.

 24. 2009/12/08 در 5:01 ب.ظ.

  من نمیدونم که این آیا واقعیت داره یا نه اما اگر یهودی ها اونو خریده باشند اونو چه به سودشون چه به ضررشون می کشندش و من هم شنیدم که دجال از چاه بیرون میاد یهودی ها هم برای اینکه بگن مهدی نیست و نشانه ندارد اونو نابود میکنند!

 25. امیر حمزه
  2009/12/22 در 11:20 ق.ظ.

  دوستان سلام
  من کوچکتر از اونی هستم که بخوام اظهار نظر کنم ولی اگه یه بار دیگه نگاه کنید میبینید که همه بنا به دلایلی این مطلب رو مسخره کردن ولی این مندرجات با استناد به کتب شیعی-سنی-مسیحیت-و یهود میتونن حقانیت خودشون رو ثابت کنن اگه خواستید می تونم مراجع رو در اختیارتون بذارم

 26. نسرین
  2009/12/30 در 10:20 ب.ظ.

  من آدم مذهبی نیستم ولی قرآن خوندم با تفسیراش.لازم نیست یکی با این شکل و شمایل پیدا بشه که ما بگیم خر دجال ظهور کرده .اگه یه کم فکر کنین میبینین خر دجال فقط استعاره واسه آدمای جوراجور و پلید این دنیاست.روزی میرسه که برادر به برادر رحم نمیکنه.هر چند الانم کم نیستن.خر دجال یعنی تکنولوژی. حالا چه ربطی به ظهور امام زمان داره؟؟؟ منم نمیدونم. شما اگه میدونین بگین.

 27. 2009/12/31 در 10:37 ب.ظ.

  بابا شما چقدر بي سوادين شك نكنيد اين خود دجاله
  اينها نشانه هايي از ظهور منجي عالم بشريته

 28. adnanzendedel
  2010/01/02 در 11:54 ق.ظ.

  خبر عجب وحشیناک

 29. adnanzendedel
  2010/01/02 در 11:55 ق.ظ.

  خبر وحشتناک

 30. z-back
  2010/01/05 در 11:07 ق.ظ.

  در روزگاز امروز هم دجال صفت ها زيادند …… قربانت z-back

 31. ساعد
  2010/01/09 در 1:13 ق.ظ.

  بله گویی نوسترداموس هم پیش گویی های کرده ولی اگر ماییم که میگیم خدا مهدی نگه داشته واسه ایرانیا از این یه ملیارد مسلمون 70 ملیون ایرانی میگن مهدی بیا خود عربا رفت دنبال کاری دیگه … میتونین یه سر برین امیر نشین های اطراف

 32. 2010/01/10 در 6:18 ب.ظ.

  سلام

  من که واقعا با خوندن این مطالب چشام گرد شدن

  یه جورایی هم خوشحال شدم که علائم ظهور آقامون دارن کامل می شن و هم ناراحت شدم…

  واقعا صحنه دلخراشی بود

  من که تمام اینها رو قبول دارم و برای عزیزانی هم که شک دارن پیشنهاد می کنم که یکم واقع بینانه تر به این موضوع نگاه کنند.

  اللهم عجل لولیک الفرج

 33. امید
  2010/01/12 در 9:21 ب.ظ.

  بابا برید خودتونو مسخره کنید
  این مزخرفات چیه دارین میبافین
  والا علم اینقدر پیشرفت کرده که جای این چرندیات مایه خندس
  جمعش کنید تورو خدا یه کم با مغزتون فکر کنید

 34. بهنام
  2010/01/14 در 10:21 ب.ظ.

  سلام
  اونایی که میگن فتوشاپه معلوم میشه میترسن
  شاید این همان دجال باشد که گفته شده در اصفهان ظهور خواهد کرد
  شایدم نباشه شما خودتون رو فعلا در گیر نکنین بزارین بزرگ بشه معلوم میشه
  و بجای اینکه اینقدر حرف بزنین برای ظهور امام زمان (عج) دعا کنید.

 35. گمنام
  2010/02/02 در 11:58 ب.ظ.

  با سلام من این خبر رو نه تایید میکنم و نه اثبات ولی نمی دونم چرا بعضیها روی جهل خودشون اصرار دارن و در حالی که تعریفی از علم ندارن مکررا دم از علم میزنن واین موضوعات رو خلاف علم میدونن وتازه اگر بخواهیم علمی بحث کنیم علمی علم است که منبعی غیر قابل خدشه داشته باشدو ان علم خداونداست که در ائمه علیه السلام مشهود است و علمی غیر از علم ائمه علیه السلام که خلاف نظرآنها باشد چیزی جز توهم نیست تازه خیلی از مطالب در اسلام وجود دارد که فراعلمی یعنی علم در این زمان قادر به درک انها نیست و باگذر زمان شاید درک شود مثلا در مورد حرام بودن طلا برای مردان که قبلا برای بعضی که دم از علم میزدن دلیلی وجود نداشت اما چند وقت پیش ازمایشگاهی خارجی عنوان کرد با ازمایش بروی طلا فهمیده اند طلا برروی گلبولهای سفید مردان اثرسویی دارد
  وتازه در روایات داریم که علم این زمان در مقابل علم زمان ظهور مانند دو حرف از حروف الفبا به کل حروف الفباست پس نمی توان به پیشرفت کل علم در این زمان ادعا کرد.

 36. گمنام
  2010/02/03 در 12:20 ق.ظ.

  تازه بعضی ها دم از عقل میزنن. عقل خوبه اما به تنهایی کافی نیست برای مثال عقل مانند پردازشگر در رایانه است. برای یک رایانه غیر از حافظه و امکانات دیگر نیاز به یک برنامه سیستم عامل نیز هست که بدون ان رایانه حتی با داشتن بهترین پردازشگر قابل استفاده نیست این برنامه است که بین اجزاءرایانه ارتباط ایجاد میکند واین برنامه باید به روز و کاملترین برنامه باشد که ما اسم این برنامه برای انسانها رو دین میگذاریم که نسخه کاملش همون دین اسلامه
  پس عقل بدون وحی چیزی جز عقب گرد نیست که بارها شاهد ان بوده ایم

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: